S námi teď a tady

petra součková vážka

Zázrak zvaný keratin

Kolik žen potkáme během dne, a řekneme si „jéé, ta má krásné nehty“ Zázrak zvaný keratin pomůže i vašim nehtům, aby byly zdravé a krásné na první pohled.

Sebeláska je to nejdůležitější, co potřebujeme po celý náš život opečovávat, a dobře se o sebe sama starat. Můžeme mít ty nejdražší kabelky, značkové oblečení i nádherné vlasy. Pokud se ale sami se sebou necítíme dobře, i sebelepší vzhled nám nepomůže v tom, mít se opravdu ráda.

Do nehtových studií přichází řada žen, které si stěžují, že jejich přírodní nehty nejsou lesklé, chybí jim elasticita a vitalita. Řada z nich řeší tento civilizační problém nehtovou modeláží. To není nic proti ničemu, ale co když i umělé nehty špatně drží a tvoří se odfouklinky? A co dělat v případě, kdy nehty potřebují důkladnou regeneraci po návštěvě samozvané „nehtařky“ nebo po prodělané nemoci?

Komerčně dostupné přípravky a doplňky slibují hotové zázraky, ale ty ne a ne se dostavit. Proč? Základní složku nehtů tvoří keratin, a jeho koncentrace a kvalita závisí na způsobu získávání a množství, které je obsaženo v jednotlivých druzích přípravků. Je také velmi důležité, zda jde o keratin získaný přirozeně nebo chemickou cestou. Čím vyšší koncentrát, tím větší účinek. Vždy však platí jedno pravidlo – vše, co se aplikuje lokálně, přinese rychlejší výsledky oproti tabletám apod.

Nail keratin komplex Catherine je vysokoprocentní koncentrát, který kytuje, zpevňuje a znovu staví přírodní nehet.

Trocha školní teorie:
Keratin (též rohovina) je stavební bílkovina. Má vláknitou strukturu a je nerozpustný ve vodě. Patří mezi nejhojnější proteiny, a v buňkách tvoří tzv. intermediární filamenta, která se podílejí na vzniku buněčné kostry. Keratin je základní složkou vlasů, chlupů a také nehtů.

Proces vzniku keratinu v buňkách a vzniku různých (hlavně kožních) struktur bohatých na keratin se nazývá keratinizace čili rohovatění. Díky němu se na povrchu kůže vytváří tvrdá a odolná vrstva, která mimo jiné chrání tělo před infekcí. Pokud je tato vrstva zničena, člověk do 24 hodin umírá následkem ztráty tekutin. Rohovatějící vrstva neustále odspodu přirůstá a na vnějším povrchu pokožky se odlupuje. (zdroj odborná literatura)
V kosmetickém průmyslu se používá tzv. hydrolyzovaný keratin, který se získává hydrolýzou vlny z ovcí. Získaná jemně žlutá tekutina se používá v šamponech, maskách, kondicionérech a v celé řadě produktů pro péči o pleť. Hydrolyzovaný keratin má hydratační, zjemňující a vyhlazující účinky.

Nail Keratin Komplex Catherine je vysokoprocentní koncentrát, který kytuje, zpevňuje a staví přírodní nehet. Řeší veškeré problémy s volným koncem i s nehtovou destičkou. Dostává se do buněčné struktury nehtového lůžka, kde působí na stavbu a skladbu nehtové destičky, která následně profituje z vysoké koncentrace rohoviny, jež se dostává až do nehtového kořene.

Je tedy optimálním řešením pro regeneraci, léčbu dehydrovaných a poškozených nehtů, pro zlepšení přilnavosti umělých materiálů a léčbu mechanicky velmi poškozených nehtů. Účinky jsou patrné již za 1 až 2 týdny po první aplikaci. Je však nutné, aby se koncentrát aplikoval pravidelně, denně nejlépe na noc pod volný nehtový konec, do drážek a k nehtovému kořeni. Po aplikaci by se nehty neměly již namáčet.

Možností, jak keratin využít, je několik. Malé 1,5ml ampulky balené v krabičce po pěti jsou určeny pro ty, kdo neřeší příliš zásadní problém, podstoupí např. měsíční kúru, která je zpravidla dostačující pro běžnou jarní a podzimní regeneraci nehtů. Pro ty, kdo mají zásadnější problém s nehty, doporučujeme výhodnější 30ml balení v lahvičce s pipetou. Protože Nail Keratin Komplex Catherine obsahuje také 24karátové zlato, je třeba chránit jej před slunečním zářením a uchovávat jej ideálně v temnu při pokojové teplotě.

Kde tyto šikovné ampulky pro Vaše krásné nehty seženete? Mrkněte (klikněte) k nám do 👉 e-shopu.

Na závěr bych chtěla říci, že zdravé nehty jsou vizitkou nás všech. A nemusí být prodloužené ani nalakované. Pouze zdravý nehet působí krásně a elegantně. Je tedy na každém z nás, jak máme své nehty rádi, jak často a pravidelně se o ně staráme, a tím tedy při každém pohledu na naše ruce zažíváme ten krásný pocit, že „ mám své nehty ráda…“

Vaše Petra 🖤

Petra SoučkováPetra Součková logo
Copyright © 2004 - 2022 Catherine Nail Collection s.r.o.
design by 
Greatex
arrow-up-circle