S námi teď a tady

petra součková vážka

Historie značky Catherine

Kdo stojí za konceptem pro nehtová studia

je tomu již mnoho let, co jsem poznala jednu úžasnou ženu, která mi navždy změnila život. Ženu, která se stala mou učitelkou, průvodkyní a stala se také součástí mé rodiny.

V tomto článku jsou uvedeny jen základní milníky z historie značky, a já jsem je pro vás sepsala podle originálu, který je uveřejněn na oficiálních stránkách Catherine. Přišlo mi důležité šířit tento příběh i za hranice našich seminářů, ve kterých pravidelně začínám v úvodu s představením značky. Seznamte se tedy tady a teď, s osobností, která stojí za vývojem dnes už dobře známé techniky "gelových nehtů" málo kdo toho o umělých nehtech ví tolik, jako je "naše Inge" jak jí oslovujeme u nás doma, a málo kdo měl tu čest, žít svůj profesní život po jejím boku, jako jsem měla já..

Před čtyřiceti lety založila paní Ingeborg Frimmel kosmetické studio v severním Hesensku se zaměřením na kosmetika péče o ruce a nehty. Chtěla umožnit všem ženám ten luxus, aby jejich nehty byly vždy krásné a upravené. Mimochodem, trh dekorativní kosmetiky byl revolucí a světově úspěšná společnost se narodila.

Jako obchodní zástupce známého výrobce Misslyn, se jako vyškolená kosmetička musela poprvé vypořádat s umělými nehty. Velmi rychle si uvědomila potenciál nového trendu umělých nehtů, který přišel do Evropy z Ameriky. Když v roce 1979 otevřela své studio ve Wolfhagenu, důsledně se věnovala své profesionální kariéře a stala se produktovou manažerkou v Misslyn, a celonárodním školícím manažerem. Ale i přes její úspěch v Misslyn, nebyla 100% přesvědčena o produktech, které byly v té době nabízeny v Německu. Její vizí byli vysoce kvalitní výrobky, vyrobené v Německu, které nejen že zaručí perfektní design nehtů, ale také budou korespondovat s potřebami přírodních nehtů.  Vysoké nároky na standardy kvality kladla nejen na materiál, ale také na předávání hodnotných informací v tréninku pro začínající nehtové designéry. Spolu s těmito očekáváními, její vizí, nezkrotnou energií a smyslem pro trendy a novinky, byl její úspěch prakticky naprogramován.

Samozřejmě, že Nail Design byl tehdy ještě v Německu v plenkách, a byl sotva známý ve zbytku Evropy. Nicméně elegantní móda a krása byla velkým tématem. Nejlepším důkazem toho je, že první vydání německého VOGUE bylo zveřejněno v srpnu toho roku, a prodalo zcela do dvou dnů. 

Úspěch Catherine – firmu pojmenovala paní Ingeborg Frimmel po své dceři. Pět let po jejím založení se malá firma rozšířila, a z Wolfhagenu se přestěhovala do komerční budovy s obchodními prostory pro kosmetiku a umělé nehty.

Kosmetika, móda, nehtové studio - Ingeborg Frimmel spoléhala na všechny aspekty, které dělají náročné a vědomé ženy ještě krásnější. A zákaznice jí poděkovaly. V roce 1984 byla otevřena pobočka v Kasselu, která sehrála významnou roli v průběhu historie Catherine. 

V září 1984, úspěšná mladá podnikatelka - Ingeborg Frimmel bylo pouhých 34 let - odjela do USA prohloubit své znalosti v nehtové designu, a tak aktualizovala své know-how, protože Amerika byla stále lídrem v oblasti designu nehtů. V Kalifornii se stala certifikovaným "Sculptured Nail Artist" poté, co navštěvovala příslušné školení a úspěšně dokončila zkoušky. 

Pro Ingeborg Frimmel jsou to při zpětném pohledu okrajové milníky. Kosmetika, umělé nehty a móda - úspěšná podnikatelka se zavázala k věcem, které zajímají a dělají ženy šťastnými. Pro některé muže, nicméně žena příliš inovativní, a příliš barevné. "Šéf Misslyn se mě jednou zeptal a zavrtěl hlavou, kam jsem chtěla jít se svými jasně zelenými nehty" vzpomíná Ingeborg Frimmel.

Rok 1988 je důležitým mezníkem v dějinách Catherine. A konečně, Ingeborg Frimmel může uvést na trh svou první vlastní produktovou řadu v oblasti umělých nehtů. Takovou, která splňuje její vysoké standardy. První "světlem tvrzené materiály Catherine Nail Gel s deriváty celulózy" – si nechává vyrábět ve Švýcarsku.

Catherine kosmetika se stává Catherine Nail Collection; se sloganem "Time for Nails"

A mladá společnost nyní soustředí svou pozornost na přilákání více zájemců o školení nehtového designu, a práci s jejím novým materiálem. Za tímto účelem Ingeborg Frimmel dokonce podniká výlety tranzitní trasou přes NDR do Západního Berlína. Semináře opět odhalují jednu z vynikajících vlastností Ingeborg Frimmel - podívat se na věci od základů a pečlivě plánovat vše do nejmenšího detailu, dokud to není opravdu stoprocentní. „Pokud se chcete stát nehtovým designérem, musíte nejprve poznat anatomii nehtu. Pokud chcete vytvořit pracoviště, musíte přemýšlet o tom, jak světlo spadá do studia a jak se zákazník cítí těch 90 minut při ošetření a relaxaci“.  Kompletní školení jako designér nehtů stojí kolem 400 DM (v té době). 

V roce 1989 se Ingeborg Frimmel vzdala kosmetických a módních divizí s těžkým srdcem: "Musela jsem se rozhodnout, všechno prostě nefungovalo dohromady. A Nail Design byl to, co nabídlo nejlepší tržní příležitosti, a k čemu mě srdce táhlo." Po pádu Berlínské zdi si uvědomuje situaci, a chopí se příležitosti: "Byla jsem jednou z prvních, která na veletrhu v Lipsku dobývala východní blok. Byl to trh s obrovským výsledkem," říká dnes při zpětném pohledu Ingeborg Frimmel.

Poté se obchodní prostory ve Wolfhagenu rychle stávají příliš stísněné a stále více zaměstnanců si vydělává na živobytí ve vizi Ingeborg Frimmel, která se stala skutečností. Nová adresa společnosti je od roku 1991 v Bründersen, okres Wolfhagen, protože celosvětová expanze malého kosmetického studia z Wolfhagenu začala. Po přelomu tisíciletí je stanoven nový kurz pro budoucnost Catherine. Karl-Heinz Frimmel – manžel přebírá řízení zahraničního obchodu.

Catherine se rozrostla do globálního hráče v průmyslu s kosmetikou, a nyní nejen inspiruje 25.000 Nail Designerů v Německu, ale také po celém světě, se svými inovativními  produkty vyráběnými v Německu. Již v roce 2006 byl krytý bazén také příliš malý a společnost našla svůj nový domov v průmyslovém areálu Zierenberg, současném sídle Catherine. Růst je na denním pořádku, a ve třetí fázi výstavby, která byla dokončena před několika lety, najdeme nejmodernější vzdělávací centrum s vlastním penzionem pro nehtové profesionály, jaké po celém Německu nemá obdoby.

Životní dílo Ingeborg Frimmel roste a roste. Dcera Catherine Frimmel je již dlouho aktivní ve společnosti své matky, a v roce 2009 se ujala samostatného vedení. Image značky jako odborníka na profesionální kosmetiku rukou a nehtů je dále rozšířena o velkou mediální přítomnost. Pokud televizní stanice hledá kompetentního partnera na téma nehtů, pak redaktoři do Zierenbergu volají. Catherine je stálým hostem ve všech hlavních časopisech od Tiny až po  Closer & Co. Výsledkem je důvěra spotřebitelů, kteří vědí, že tam, kde je Catherine, je kvalita, a samozřejmě z ní mají prospěch i profesionální zákazníci ve svých studiích. "To vše by nikdy nebylo možné bez vize mé matky Ingeborg a nemohu jí za to dostatečně poděkovat," říká Catherine Frimmel, která je nadšená, že její matka, která nyní žije převážně v Řecku, byla oceněna společností Health & Beauty Verlag za její celoživotní dílo.

A nyní firma Catherine slaví 40té výročí  "Máme asi 700 Catherine specializovaných studií a asi 30 Catherine elitních studií.  Jsme velmi rádi, že máme spokojené zákazníky a chtěli bychom vyjádřit své díky za důvěru v nás," říká Catherine Frimmel, která je hrdá na to, že může pokračovat ve vizi své matky.

Není sama: "Kromě mého skvělého týmu je třetí generace již na startovní pozici. Můj syn Maximilian a moje dcera Leonie byli vždy v podnikání od raného dětství, a zejména Leonie se aktivně zapojuje. Například touží vyvíjet produkty, a já jsem za to  velmi ráda.“

„máme to, co nemá každý...“

Z myšlenky, která vznikla před více než třemi desítkami let vytvořila Ingeborg Frimmel společnost Catherine, a tím jedno z prvních nehtových studií  v Německu. Jako kosmetička a kreativní vizionářka znala průmysl dobře a následovala tak potřeby zákazníků.

To jsou důvody, proč Catherine byla vždy synonymem pro know-how a kvalitu. Společně s týmem chemiků vyvíjíme inovativní produkty nejvyšší kvality, které jsou vyráběny a baleny v Německu. 

Ty podléhají směrnicím o kosmetických přípravách a životním prostředí, které jsou v Německu a EU platné. Catherine Nail Collection GmbH je zkratka pro kvalitu vyrobenou v Německu. Predikát, na který jsme hrdí.

V posledních letech naše inovace, smysl pro trend a kreativní personál vedou společnost k mezinárodnímu úspěchu a vytváříme tak produkty, které jsou průkopnické pro nehtovou kosmetiku. Končí své představení paní Catherine Frimmel.

Z německého originálu přeložila Petra

Petra SoučkováPetra Součková logo
Copyright © 2004 - 2022 Catherine Nail Collection s.r.o.
design by 
Greatex
arrow-up-circle